Ogłoszenia parafialne 8.09.2019

• Bóg zapłać za Waszą obecność Parafianom i gościom, za udział we Mszy św., sprzątanie naszej świątyni, prace wokół kościoła, za złożone ofiary.
• Dziś o 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i nieszpory.
• We wtorek po Mszy św. wieczornej Nowenna do MBNP. Ze względu na konferencje, kancelaria po południu w tym dniu nieczynna.
• W czwartek wspomnienie NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, patronki diecezji gliwickiej. O 17:00 Msza św. szkolna dla klas 6 i 7 SP.
• W piątek o 17:00 Msza św. szkolna dla klas 1 – 5 SP. Po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski. Prosimy przynieść świece z okapnikami. Po różańcu w salce zapisy dzieci kl. III wraz z rodzicami do I Komunii św. Przypominamy rodzicom o obowiązku uczestniczenia dzieci i
• W sobotę święto Podwyższenia Krzyża św. W tym dniu wyjazd autokarowy na Górę św. Anny (Obchody Kalwaryjskie). Zapisy w Biurze Radia Maryja w poniedziałek od 9:00 do 10:30 oraz we wtorek i piątek po Mszy św. wieczornej. Koszt 35 zł. Zbiórka przy stacji BP. Wyjazd o godz. 6:00.
 W ramach odpowiedzi na ogólnopolską inicjatywę "Polska pod Krzyżem", w sobotę 14 września br. w parafii św. Wojciecha w Zabrzu (osiedle Kopernika) organizowana jest celebracja liturgiczna o charakterze ogólnodiecezjalnym. W planie:
18:15 - Droga Krzyżowa w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Zabrzu
19:00 - Msza św. pod przewodnictwem Bpa Andrzeja Iwaneckiego
20:00 - Nabożeństwo pod krzyżem papieskim.
• Również w sobotę, w salce spotkania: o 9:00 ministranci i kandydaci, o 10:00 Zespół „Nadzieja”. Zachęcamy dziewczęta, które lubią śpiew, do wstąpienia do zespołu a chłopców do grona ministrantów.
• W przyszłą niedzielę 15 września w naszej parafii odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża św. Suma zostanie odprawiona o 11:30. Kazanie wygłosi o. Leszek Szkudlarek, kamilianin z Zabrza.
• Zapraszamy wszystkich chętnych chcących śpiewać w chórze męskim śpiewu gregoriańskiego (scholi gregoriańskiej) przy parafii św. Mikołaja w Lublińcu. Próby odbywają się w każdy poniedziałek o 19:00 począwszy od miesiąca września. Schola uświetnia comiesięczne msze św. łacińskie.
• Polecamy „Gościa Niedzielnego” – w cenie 5 zł, w którym m. in.:
- „Aby poznać się lepiej” – Polak, Węgier dwa bratanki;
- „Tam, gdzie pachnie Bogiem” – papieska pielgrzymka do krajów Afryki;
- Czy katolik może uczestniczyć w wojnie?
Dzieciom polecamy „Małego Gościa” a w nim plastikowa linijka; artykuł - gwarantowana pomoc świętych.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i opieki Bożej w całym nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.