Ogłoszenia parafialne 21.04.2024

  • Bóg zapłać za Waszą obecność i udział we Mszy św., tym, którzy zadbali o czystość naszej świątyni, prace wokół kościoła i na probostwie, za wszelkie złożone ofiary na malowanie kościoła, także te składane na konto parafialne.
  • Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. O 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej o 15:15 Nieszpory niedzielne.
  • We wtorek liturgiczny obchód uroczystości św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Zaplanowane na środę, spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania jest odwołane. Następne spotkanie odbędzie się w środę, 22 maja o 18:00.
  • W czwartek święto św. Marka, ewangelisty. Po Mszy św. porannej procesja błagalna do Krzyża Misyjnego z prośbą o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.
  • Trwa Kongres Eucharystyczny, zapraszamy na kolejny Eucharystyczny Czwartekod 16:30 okazja do spowiedzi, o 17:00 Msza św. z kazaniem, po niej Nabożeństwo Eucharystyczne i cicha Adoracja do 19:00. Natomiast w niedziele, 5 minut przed każdą Mszą św., odczytywane katechezy kongresowe.
  • W piątek o 17:00 Msza św. szkolna, a po niej spotkanie dzieci komunijnych wraz z ich rodzicami.
  • W przyszłą niedzielę (28.04), w naszym dekanacie, będzie miało miejsce diecezjalne Statio Kongresowe. Wydarzenie to odbędzie się w kościele św. Stanisława Kostki (u Ojców Oblatów w Lublińcu). Rozpoczęcie o 15:30 Adoracją, później o 16:30 katecheza, o 18:00 Eucharystia i po niej Agapa. Przewodniczącym liturgii i głoszącym Słowo Boże będzie Metropolita Górnośląski Arcybiskup Adrian Galbas.
  • Polecamy „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł, a w nim m.in. o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument; jak św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha. Ukazał się trzeci numer dwumiesięcznika Gościa „Historia Kościoła” w cenie 12 zł, w dużej części poświęcony Matce Bożej, a dla dzieci jest jeszcze kwietniowy „Mały Gość” w cenie 7 zł.

   

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Witczak Szymon Lubliniec Parafia Podwyższenia Krzyża św.
Koziorowska Kinga Kochcice Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli
i Bożej opieki w nadchodzącym tygodniu.
Szczęść Boże!