Ogłoszenia parafialne 24.03.2019

• Bóg zapłać za Waszą obecność - Parafianom i Gościom, za udział we Mszy św., sprzątanie naszej świątyni, prace wokół kościoła, za złożone ofiary na Ośrodek w Rusinowicach a przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Szczególne „Bóg zapłać” tym, którzy brali udział w rekolekcjach parafialnych.
• Dzisiaj o 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym a w piątek o 17:30 Droga Krzyżowa z zaleckami za zmarłych.
 W poniedziałek przypada Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo matkom oczekującym na narodziny swego dziecka, dlatego je szczególnie zapraszamy. Będzie także możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego a zagrożonego aborcją, czyli codziennej modlitwy przez 9 miesięcy o szczęśliwe jego narodziny. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
• We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do MBNP.
• Od środy do piatku w naszej parafii będą się odbywały rekolekcje szkolne: 10:00 klasy 1 - 3 Szkoły Podstawowej nr 1 i 2, 11:30 klasy 4 - 6 Szkoły Podstawowej nr 1 i 2, 13:00 klasy 3
• W czwartek o 18:00 spotkanie uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej i 3 Gimnazjum (II próba przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania – obecność OBOWIĄZKOWA).
 W piątek po nabożeństwie drogi krzyżowej spotkanie dzieci komunijnych.
• W sobotę w salce 9:00 zbiórka ministrantów i kandydatów a o 10:00 spotkanie Zespołu
• Od piątku do niedzieli (29-31 marca) w WMSD w Opolu, odbędą się rekolekcje dla maturzystów. Chętnych zapraszamy do udziału (przez 3 dni można poczuć się klerykiem).
 Również w dniach 29–31 marca w parafii NSPJ w Koszęcinie, odbędą się VI Rekolekcje Trzeźwościowe. Rozpoczęcie Mszą św. w piątek o 17:00.
• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że w dniach 05 – 06 kwietnia odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności w Sklepach Biedronka, Carrefour, Kaufland Profit i Lidl na terenie Lublińca. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do wzięcia udziału.
• W niedzielę 28 kwietnia organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Zbiórka obok naszego kościoła i wyjazd o godz. 6:00. Koszt 50 zł. Zapisy w Biurze Radia Maryja w poniedziałek od 9:00 do 10:30 oraz we wtorek i piątek po Mszy św. wieczornej.
• Polecamy „Gościa Niedzielnego” – w cenie 5 zł, w którym:
- Trybunał miłosierdzia w służbie Kościołowi;
- Jezus – człowiek od poczęcia;
- Z notatnika przyszłego papieża, czyli wydanie dzieł literackich Karola Wojtyły.
Dla dzieci „Mały Gość” a w nim: Całun Turyński i Chusta z Manoppello, czyli zdjęcia Jezusa; polskie piłkarskie supertrio; naklejki do kalendarza wielkopostnego.

Wszystkim życzymy opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.
Niech nam Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże!