Ogłoszenia parafialne - 26.11.2023

 • Bóg zapłać za Waszą obecność i udział we Mszy św.; tym, którzy zadbali o czystość naszej świątyni, prace wokół kościoła i na probostwie oraz za wszelkie złożone ofiary także te składane na konto parafialne.
 • Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi” przed wystawionym Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Dzisiejsza uroczystość jest także patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza – naszym ośmiu ministrantom dziękujemy za sumienną służbę przy ołtarzu, a sześciu nowo przyjętym kandydatom życzymy dużo wytrwałości i radości z podjętej służby.
 • Dziś o 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez wiernych, a po niej o 15:15 Nieszpory niedzielne. Natomiast o 15:30, w kościele u Ojców Oblatów, odbędzie się II Przegląd Chórów „Cantate Domino”.
 • W poniedziałek kancelaria będzie nieczynna.
 • We wtorek po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca:
  - W piątek o 7:00 Msza św. w int. Parafian, czcicieli NSPJ, ofiarodawców i chorych, a po niej nabożeństwo przebłagalne. Od 16:00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17:00 Msza św. szkolna, a w Lubecku, od 19:00, tradycyjne czuwanie.
  - W sobotę
  po rannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

  Skorzystajmy w tych dniach ze spowiedzi i Komunii św.
 • Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się tydzień przed świętami Bożego Narodzenia tj. w piątek i sobotę – 15 i 16 grudnia.
 • Dzieci z grupy „Kawałek Nieba” oraz ich rodzice wraz z ks. Kamilem zapraszają na Kiermasz Adwentowy, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (3.12), od 7:00 do 12:30, przy naszym kościele. Na kiermaszu będzie można zaopatrzyć się w własnoręcznie robione wieńce adwentowe oraz ozdoby świąteczne, sianko na stół wigilijny, a także w domowe ciasto. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony jest na wsparcie działania parafialnej Grupy Dziecięcej „Kawałek Nieba”.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Okres Adwentu. Msze św. roratnie dla dzieci będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 – rodziców prosimy, aby zaopatrzyli dzieci w lampiony. Natomiast w adwentowe środy i piątki o 18:30 odbywać się będą w naszym kościele roraty dla dorosłych, które poprowadzi ks. Kamil. Zapraszamy wszystkich do udziału. Spowiedź adwentowa przed każdą Mszą św.
 • Polecamy „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł, a w nim m. in. o tym co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny; o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia, a także dodatek: kalendarz ścienny na 2024 rok. Dla dzieci jest grudniowy „Mały Gość” w cenie 7 zł, w którym przeczytamy m.in. o harcerzach przynoszących Betlejemskie Światło Pokoju; o czterech muzykujących braciach ministrantach oraz znajdziemy w nim wiele konkursów z ciekawymi nagrodami.

        

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.
Niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże
!