Ogłoszenia parafialne - 28.05.2023

 • Bóg zapłać za Waszą obecność i udział we Mszy św.; tym, którzy zadbali o czystość kościoła i wokół niego, za wszelkie złożone ofiary, także te na konto parafialne.
 • Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. O 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe.
 • Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP do środy włącznie.
 • W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna. Rozpoczyna się druga część Okresu Zwykłego roku liturgicznego.
 • We wtorek po Mszy św. wieczornej – w ramach nabożeństwa majowego – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy o kapłanach i módlmy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. W tym dniu również przypada Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę św. o 17:00 wszystkie dzieci, którym już dziś życzymy Bożego Błogosławieństwa, aby Aniołowie Pańscy ich strzegli oraz samych pogodnych i radosnych dni.
 • W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci NSPJ w każdy piątek po Mszy św. wieczornej, w sobotę o 15:30, a w niedzielę o 15:15 po Koronce do Miłosierdzia Bożego.
 • W tym tygodniu przypadają pierwsze piątek i sobota miesiąca.
  - W piątek
  o 7:00 Msza św. w int. Parafian, czcicieli NSPJ, ofiarodawców i chorych a po niej nabożeństwo przebłagalne. O 17:00 Msza św. szkolna, nabożeństwo i spotkanie dzieci komunijnych. Natomiast o 19:00 Msza św. młodzieżowa (jest to obowiązkowa Msza św. w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych), a w Lubecku od 19:00 tradycyjne czuwanie.
  W sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  Odwiedziny chorych
  w piątek i sobotę od 8:00.
  Skorzystajmy w tych dniach ze spowiedzi i Komunii św.
 • Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.
 • W przyszłą niedzielę, w naszej Parafii na Mszy św. o 11:00 dzieci kl. III przystąpią do I Komunii Św. Prosimy Parafian, aby wybrać inną godzinę uczestnictwa we Mszy św. Dzieci i ich rodziny polecamy Waszej pamięci modlitewnej. Próby dzieci wraz z rodzicami przed I Komunią św. we wtorek, czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie. Obecność obowiązkowa.
 • Prosimy, aby uczestnicy pielgrzymki do Gruzji dokonali kolejnej wpłaty w kancelarii lub na konto Parafii z dopiskiem „Gruzja”.
 • W dniach 3 – 9 lipca w Kokotku odbędzie się Festiwal Życia. W programie koncerty, warsztaty, konferencje, Msze św. i nabożeństwa. Zapisy w kościele św. Stanisława Kostki u o. Mariusza Piaseckiego do 11 czerwca. Koszt 499 zł. Informacje na plakacie.
 • Polecamy „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł, a w nim ciekawe artykuły m. in.: tajemnica Ducha Świętego; co nam daje macierzyństwo; o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. Kard. Wyszyńskim. Dla dzieci „Mały Gość” w cenie 7 zł, a w nim prośba Maryi o nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca; cud dzięki Janowi Pawłowi II; uwaga oszust – przemoc w sieci.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Sobala Mateusz Lubliniec Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego
Karczewska Aneta Lubliniec Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego
 
Osadnik Bartosz Lubliniec Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego
Szczyrba Weronika Czyżowice Parafia Chrystusa Króla
 
Wieczorek Krzysztof Gdańsk Parafia Matki Odkupiciela
Osadnik Małgorzata Gdańsk Parafia Matki Odkupiciela

         

Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli
Niech Duch Święty pomaga nam dogłębnie zrozumieć prawdy Boże i żyć nimi na co dzień.
Szczęść Boże!

     


     

Ogłoszenia parafialne - 21.05.2023

 • Bóg zapłać za Waszą obecność i udział we Mszy św.; tym, którzy zadbali o czystość kościoła i wokół niego, za ofiarowanie i posadzenie kwiatów, za wszelkie złożone ofiary na Fundusz Inwestycyjny Parafii, także te na konto parafialne.
 • Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe.
 • Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. W tygodniu po Mszy św. wieczornej, w sobotę o 15:30, a w niedzielę o 15:15 po Koronce do Miłosierdzia Bożego. Również przez cały tydzień trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • We wtorek po Mszy św. wieczornej – w ramach nabożeństwa majowego – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek o 17:00 Msza św. szkolna, nabożeństwo majowe i spotkanie dzieci komunijnych. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach żyjących i zmarłych w modlitwie.
 • W sobotę w Katedrze Gliwickiej o 10:00 święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o kandydatach w modlitwie.
 • W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.
 • Również za tydzień:
  - Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl.
  o godz. 15:00 w parafii Steblów - Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu Chóru Katedry Gliwickiej
  o godz. 17:00 w kościele św. Józefa w Krupskim Młynie Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
 • Prosimy, aby uczestnicy pielgrzymki do Gruzji dokonali kolejnej wpłaty w kancelarii lub na konto Parafii z dopiskiem „Gruzja”.
 • W dniu 1 czerwca odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz Sanktuarium Matki Pięknej Miłości Sadów-Golgota. Zapisy w Biurze Radia Maryja, w poniedziałek 9:00 – 10:30 oraz pod nr tel. 606272370. Jest także możliwość zapisów na noc pokuty i wynagrodzenia z 29/30 czerwca do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śl.
 • Z 2/3 czerwca odbędzie się Kwartalna Pielgrzymka Pokutna z Bruśka przez Drutarnię, Jędrysek do Miotka. Rozpoczęcie o godz. 21:00 Mszą św. trydencką w Bruśku. Bliższe informacje na plakacie.
 • Zapraszamy w imieniu organizatorów do udziału w Diecezjalnym Pre-Festiwalu Życia, który odbędzie się w parafii Trójcy Świętej w Rachowicach od 25 do 28 czerwca, pod hasłem "Przemów!". Wydarzenie jest skierowane do wszystkich młodych, od tych którzy we wrześniu pójdą do 7 klasy do osób, które w tym roku skończą 25 rok życia. Po zakończeniu roku szkolnego to może być doskonała okazja do rozpoczęcia wakacji i przygotowania do Festiwalu Życia w Kokotku (3 – 9 lipca). Zapisy tylko przez formularz internetowy! Szczegółowe informacje dotyczące zapisów na Facebooku parafii Trójcy Świętej.
 • Polecamy „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł, a w nim ciekawe artykuły m. in.: o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów; Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha; Kościół potrzebuje artystów. Dla dzieci „Mały Gość” w cenie 7 zł, a w nim prośba Maryi o nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca; cud dzięki Janowi Pawłowi II; uwaga oszust – przemoc w sieci.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Richter Bartłomiej Lubliniec Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego
Dymarek Kamila Tanina Parafia Matki Bożej Matki Kościoła w Lisowie
 
Gruca Marcin Tarnowskie Góry Parafia św. Józefa
Smyła Wiktoria Lubliniec Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego
 
Osadnik Bartosz Lubliniec Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego
Szczyrba Weronika Czyżowice Parafia Chrystusa Króla
 
Wieczorek Krzysztof Gdańsk Parafia Matki Odkupiciela
Osadnik Małgorzata