Ogłoszenia parafialne 23.02.2020

• Bóg zapłać za Waszą obecność Parafianom i gościom, za udział we Mszy św., sprzątanie naszej świątyni, prace wokół kościoła, za złożone ofiary.
• Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz Dni Eucharystyczne, czyli czas Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Okresem Wielkiego Postu.        O 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu do 16:00. Znajdźmy chwilę czasu na osobistą modlitwę i refleksję.


Plan Adoracji:
Niedziela: 15:00 – 16:00,
Poniedziałek i wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu
7:30 – 8:00 Krótka, Sądowa, Sokoła, Strażacka, Szkolna, Żwirki i Wigury
8:00 – 9:00 Plac Kościuszki, Plac Sienkiewicza, Stalmacha
9:00 – 10:00 Biała Cegielnia, Dolna, Gruntowa, Karolinki, Leśna, Łowiecka, Miodowa, Myśliwska, Szeroka, Żytnia
10:00 – 11:00 Dębowa, Korfantego, Kandory, Nowa, Plebiscytowa, Powstańców, Szaforza
11:00 – 12:00 Apostolat Maryjny
12:00 – 13:00 Żywy Różaniec, III zakon św. Franciszka
13:00 – 14:00 Czarnoleska, Kopce, Pokoju
14:00 – 15:00 Biała Kolonia, Goplany, Marzanny, Rusałki, Sadowa, Stara Kolonia, Stawowa, Syreny, Świtezianki, Żabia
15:00 – 16:00 Armii Krajowej, Droniowiczki, Drozdów, Gołębia, Gwarka, Karpego, Krzyżowskiej, Piaskowa, Skowronków, Szczygłów, Wierzbowa
16:00 – 17:00 Droniowicka, Jaskółcza, Okólna, Słowicza, Wschodnia, Żurawia

• We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do MBNP.
 Od Środy Popielcowej (26 luty) rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu o 7:00, 9:15, 16:00 i 17:15 a zebrane ofiary będą przeznaczone dla misjonarzy z naszej diecezji. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy). W tym dniu także rozpoczyna się czas przystępowania do sakramentu pokuty i komunii św. wielkanocnej.
• Przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach i dyskotekach w Okresie Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich do podjęcia postanowień wielkopostnych.
• W każdy piątek po Mszy św. szkolnej Droga Krzyżowa. W zakrystii można składać zalecki za naszych zmarłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę po Koronce do Miłosierdzia Bożego o 15:00. Udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach jest naszym obowiązkiem religijnym, pomagającym zrozumieć odkupieńczą
      Miłość Boga do człowieka i ma nam pomóc w przemianie osobistego życia.
• W czwartek o 17:00 Msza św. szkolna dla klas 6 - 7 SP a w piątek o 17:00 Msza św. szkolna dla klas 1 – 5 SP i Droga krzyżowa.
• Również Pierwszy Piątek nadchodzącego Wielkiego Postu (28 lutego) będziemy przeżywali w Kościele w  Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Po Mszy św. rannej nabożeństwo ekspiacyjne.
 W sobotę, w salce o 9:00 zbiórka ministrantów i kandydatów a o 10:00 spotkanie Zespołu „Nadzieja”.
• Są wolne intencje mszalne: wtorek, czwartek i sobota o 7:00 rano. Prosimy je zamówić w zakrystii.
• Istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku na Caritas Diecezji. Informacje na ten temat na ulotkach z tyłu kościoła. Można także złożyć stałe zlecenie na „Cele kultu Religijnego”, na nasze konto Parafialne (numer poniżej), a na koniec roku odliczyć od podatku.
• Duszpasterstwo Rodzin Diecezji gliwickiej oraz Spotkania Małżeńskie serdecznie zapraszają małżonków na weekend w Duchu Dialogu, który odbędzie się 27 – 29 marca 2020r. w Domu Rekolekcyjnym w Zabrzu Biskupicach. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej duszpasterstwa rodzin: dorodzin.pl .
• Polecamy „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł, a w nim m. in.:
- Cztery marzenia papieża Franciszka;
- Do czego prowadzi nadmiar informacji?
- „Lekarz musi być pokorny” – rozmowa z prof. Marianem Zembalą.
Dla dzieci „Mały gość” a w nim: minilupa „Zobacz więcej”; co się dzieje podczas każdej Mszy św.; o ośrodku niewidomych w Laskach pod Warszawą.

Wszystkim życzymy, aby nasze serca były otwarte na działanie łaski Bożej. Szczęść Boże!